Czy pracownika sklepu odzieżowego można zwolnić za fryzurę jaką nosi?

Okazuje się, że tak. Słynna sieć sklepów Abercrombie & Fitch posiada  przewodnik odnośnie fryzur, jakie mogą nosić sprzedawcy.

 


Zgodnie ze specjalnie opracowaną instrukcją, włosy pracowników muszą przede wszystkim wyglądać naturalnie. Koloryzacja jest wprawdzie dopuszczalna, ale tylko taka, która nie rzuca się w oczy. "Wszelkie refleksy na włosach powinny być stonowane. Na głowie nie może być widocznych pasemek. Baleyage tak, ale tylko naturalny, muśnięty promieniami słonecznymi. Włosy utlenione są całkowice zabronione" – czytamy w regulaminie.

W przewodniku znajdujemy również listę fryzur zaakceptowanych przez władzę sklepu oraz tych zupełnie niedopuszczalnych.
Dopuszczalne fryzury powinny być wycieniowane, naturalnie podkreślone. Absolutnie zakazane są wobec tego ekstrawaganckie ułożenia czy asymetryczne cięcia. Reasumując zarówno u mężczyzn jak i kobiet cenione jest naturalne piękno i ponadczasowa klasyka. Także na głowie nosimy się elegancko i schludnie zgodnie z wartościami marki.

Firma A&F lubi kontrowersje. Niedawno wywołała skandal oświadczając, że nie życzy sobie, aby jej ubrania nosili ludzie ubodzy, "niefajni" i z nadwagą. Czy zatem, idąc tym tropem, mamy spodziewać się komunikatu do tlenionych blondynek, że nie pasują do ideologii marki i uprasza się je o zaprzestanie zakupów w sklepach A&F?Źródło Buzzfeed

Buzzfeed

Buzzfeed

Buzzfeed

Newsy

Pracujemy na markach:

Znajdź nas na Facebooku