O Fryzjerstwo PJ

 

Fryzjerstwo PJ to synonim doświadczenia i umiejętności. Przy tworzeniu salonu fryzjerskiego przyświecała nam jedna idea – stworzenia miejsca w Warszawie, gdzie dobry fryzjer i stylista fryzur to jedność. W taki oto sposób Piotr Jesionkiewicz – założyciel i właściciel salonu oraz Łukasz Kropski połączyli swoje siły.

Piotr swoją aktywność jako fryzjer rozpoczął bardzo wcześnie. Od 16. roku życia uczył się sztuki od samego Mistrza Fryzjerstwa Artystycznego – Janusza Szymańskiego. Swój pierwszy profesjonalny salon fryzjerski w Warszawie otworzył, mając niewiele ponad 20 lat. “Galeria Fryzur” w Śródmieściu była nie tylko klimatycznym miejscem, gdzie w przyjemnej, twórczej atmosferze można było poddać się fryzjerskiej metamorfozie, ale również mini galerią sztuki, w której prezentowano obrazy wybranych warszawskich artystów. Można je było nie tylko oglądać, ale także kupić.

Mimo że w 2010 roku nazwa salonu zmieniona została na Fryzjerstwo PJ, sztuka współczesna nadal jest w nim obecna. Można się o tym przekonać, odwiedzając to wyjątkowe miejsce zaaranżowane na terenie dawnej fabryki przy ul. Emilii Plater 9/11 w Warszawie.

 

Co nas wyróżnia?

“My naprawdę uważnie słuchamy Klientów. Fachowo doradzamy, proponujemy zmiany, zachęcamy do eksperymentowania z wizerunkiem, ale nie serwujemy stuprocentowej metamorfozy tym, którym zależy na klasycznej elegancji lub kobietom, które chcą tylko podciąć końcówki. Wielokrotnie słyszałem od swoich Klientek historie o tym, jak wizyta w salonie fryzjerskim zakończyła się dla nich katastrofą, bo zamiast na blond zmieniono ich kolor włosów na rudy lub zamiast skrócić zniszczone końce włosów, obcięto je o połowę. W salonie fryzjerskim Fryzjerstwo PJ zlokalizowanym w samym centrum Warszawy, podchodzimy do gości zupełnie inaczej. U nas każda wizyta zaczyna się od rozmowy. Chcemy poznać bliżej Klientów, aby wiedzieć, jakiego rodzaju strzyżenie czy koloryzację zaproponować. Po wyjściu z salonu muszą czuć się swobodnie, a fryzura nie może stać w sprzeczności z ich charakterem. I chyba udaje nam się ten cel osiągnąć – bo co miesiąc salon opuszcza średnio 500 zadowolonych osób.” – przekonuje Piotr Jesionkiewicz, właścicieli i główny stylista Fryzjerstwa PJ w Warszawie.

 

Czym jest dla nas fryzjerstwo?

Fryzjerstwo to rzemiosło – fach mamy w rękach.

Fryzjerstwo to umiejętność słuchania i rozumienia potrzeb Klientów.

Fryzura jest rzeźbą, a strzyżenie i czesanie „sztuką rzeźbiarską”. Tyle że zamiast dłuta, wykorzystujemy szczotki i nożyczki.

ZAPRASZAMY!

 

Newsy

Pracujemy na markach:

Znajdź nas na Facebooku